Łysienie androgenowe kobiet

lekarze specjaliści > Łysienie > Łysienie androgenowe kobiet

Specjaliści Radzą

Łysienie androgenowe kobiet

Łysienie androgenowe to problem, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Łysienie androgenowe wśród kobiet jest wynikiem zaburzenia poziomu androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Łysienie androgenowe zatem może pojawić się po menopauzie, w ciąży, u kobiet z nadczynnością tarczycy, u kobiet stosujących niektóre tabletki antykoncepcyjne oraz kobiety borykające się np. z torbielami jajników. Łysienie androgenowe może być także uwarunkowane genetycznie. Łysienie androgenowe zazwyczaj jest długim procesem i bardzo rzadko doprowadza do całkowitego wyłysienia głowy. Łysienie androgenowe kobiet zazwyczaj rozpoczyna się od czubka głowy i powoduje powolne przerzedzenie włosów. Łysieniu androgenowemu zazwyczaj towarzyszy hirsutyzm innych części ciała, trądzik, łupież, świąd czy rozregulowanie cyklu miesiączkowego. Łysienie androgenowe prowadzi do wystąpienia łojotoku co z kolei skutkuje szybkim przetłuszczaniem się włosów. Poza tym włosy są na tyle cienkie, że nie zakrywają skóry głowy. Łysienie androgenowe można w miarę skutecznie leczyć ale na początku należy przeprowadzić dokładne badania w celu poznania przyczyny takiego stanu.

wszystkie artykuły o łysieniu Łysienie dotyka również najmłodszych

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl