Skuteczne metody walki z łysieniem

MEDserwis.pl >Skuteczne metody walki z łysieniem

Skuteczne metody walki z łysieniem

Jak wygląda pierwsza wizyta u dermatologa jeśli mamy problem z łysieniem?

Wypadanie włosów czy łysienie ma wiele różnych przyczyn, od prozaicznych po bardzo złożone. Leczenie zależy od przyczyny, stąd niezbędna jest wizyta u dermatologa. Po dokładnym zebraniu wywiadu medycznego na temat stanu zdrowia, istniejących chorób, przyjmowanych leków zleci on badania dodatkowe krwi, dokładnie zbada skórę owłosioną głowy. Na początku należy wykluczyć bowiem choroby skóry prowadzące do utraty włosów, takie jak rzadko już obecnie spotykana grzybica, choroby układowe, choroby krwi, tarczycy, przyjmowane leki – co wymaga odpowiednio ukierunkowanego leczenia.

Co najczęściej szkodzi naszym włosom?

Najczęstsza przyczyna łysienia u kobiet i u mężczyzn wiąże się z hormonami androgenowymi.
U mężczyzn predyspozycję do łysienia zazwyczaj dziedziczy się po dziadku ze strony mamy. Wcale nie oznacza to nadmiaru testosteronu w organizmie, ale wiąże się z zaburzeniami w jego przemianach, nadwrażliwością receptorów przy mieszkach włosowych na ten hormon, stresem i innymi czynnikami. U kobiet mechanizm jest podobny, jednak tu często przyczyną jest nadmiar męskich hormonów androgenowych, a u kobiet po menopauzie spadek poziomu hormonów żeńskich.U kobiet nigdy na tym tle nie dochodzi do całkowitego wyłysienia, jednak przerzedzenie włosów może być bardzo nasilone.

Czy stres ma znaczenie w utracie włosów?

Stres to podstępny zabójca włosów. Pod jego wpływem obkurczają się mięśnie przywłosowe, które zaciskają naczynia krwionośne. Dochodzi wtedy do spadku ukrwienia, a tym samym odżywienia i utlenowania komórek cebulki włosa. Niedożywiony włos, łamie się , kruszy i wypada.

Czy są zabiegi, oprócz przeszczepu hamujące łysienie ?

Bardzo skuteczną metodą leczenia łysienia jest obecnie mezoterapia. Polega ona na wprowadzaniu za pomocą specjalnego pistoletu z cieniutką igiełką, substancji aktywnych w bezpośrednią okolicę mieszka włosowego. Nigdy drogą wcierania nie osiągniemy takiego stężenia jakie osiąga się w ten sposób, czyli wstrzykując. Przykładowo aplikowany do skóry preparat zawiera56 aktywnych składników: 13 witamin,24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące, 4 peptydy biomimetyczne. Dużą popularność zyskuje też mezoterapia czynnikami wzrostu komórkowego pozyskiwanymi z krwi, a dokładnie płytek krwi z osocza pacjenta. To bardzo silny bodziec stymulujący regenerację komórek mieszka włosowego. W przypadku klasycznej mezoterapii wykonujemy 6-8 zabiegów w odstępach tygodniowych, osocze wstrzykuje się co 3 tygodnie 3 do 5. razy. Włosy nie tylko zyskują energię, połysk, stają się grubsze, nie wypadają ale również zagęszczają się nieraz 2 – 3 krotnie w stosunku do stanu wyjściowego.
Należy jednak pamiętać, że nie jest to metoda dla osób łysych, aby uzyskać odrost muszą być zachowane choćby bardzo przerzedzone włosy.

Beata Kociemba
Dermatolog
Beauty Derm, Warszawa


Zobacz więcej >>

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl