Łysienie plackowate

lekarze specjaliści > Łysienie > Łysienie plackowate

Specjaliści Radzą

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate występuje szczególnie często u dzieci i osób młodych. Łysienie plackowate cechuje sie ograniczoną lub całkowitą utratą owłosienia głowy w ciężkich przypadkach także brwi i rzęs i owłosienia całego ciała.
Łysienie plackowate rozpoczyna się nagle pojawieniem sie okrągławych łysinek na których powierzchni widoczne są puste ujścia mieszków włosowych.Ogniska te mogą się rozszerzać.
Przyczyny tego schorzenia nie są do końca wyjaśnione ale powszechnie uważa się że kluczową role odgrywają tu procesy zapalne wokół mieszków włosowych o podłożu autoimmunologicznym.Znaczącą rolę przypisuje się też przeżyciom psychicznym pacjenta. Silny stres może być czynnikiem wyzwalającym łysienie plackowate. U pacjentów tych stwierdzono zwiekszony poziom leku i depresji.
Łysienie plackowate leczy się stosując różne leki miejscowe i ogólne w zależności od w zależności od podejrzewanej przyczyny. Leczenie prowadzi lekarz dermatolog.
dr Roman Prończuk
Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm


wszystkie artykuły o łysieniu Łysienie plackowate jest chorobą którą dziedziczymy

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl