Sprawdzone sposoby na walkę z łysieniem

lekarze specjaliści > Łysienie > Sprawdzone sposoby na walkę z łysieniem

Specjaliści Radzą

Sprawdzone sposoby na walkę z łysieniem

Łysienie w skrajnej większości przypadków to przypadłość całkowicie nieszkodliwa i posiadająca swoje podłoże w uwarunkowaniach genetycznych. Jednak u niewielkiej ilości osób, będzie jednym z objawów, czy też negatywnych skutków zmian chorobowych w organizmie. Niestety jest to problem straszliwie uciążliwy i cały czas nie udało znaleźć się jednego i w stu procentach skutecznego sposobu, który byłby w stanie całkowicie zastopować wypadanie włosów i pomóc w odbudowaniu pięknej i bujnej fryzury. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją metody, które pozwalają na skuteczną walkę z łysieniem – wręcz przeciwnie. Ich liczba jest dosyć spora i istnieje bardzo duża szansa, że któraś z nich doskonale sprawdzi się w przypadku Twojego problemu z wypadającymi włosami.

Domowe sposoby na łysienie

Łysienie nie jest problemem tylko i wyłącznie naszych czasów – ludzie łysieli zawsze i od zawsze próbowali sobie jakoś poradzić z tą wstydliwą przypadłością. Nasi przodkowie nie mieli jednak możliwości sięgnięcia po kosmetyki, środki farmakologiczne i metody chirurgiczne, z których korzystamy obecnie, musieli radzić sobie więc na własną rękę. Dzięki temu, powstało wiele domowych i naprawdę skutecznych sposobów zwalczania łysienia, które pokrótce chcielibyśmy Ci zaprezentować.
Zbawienne właściwości zatrzymujące proces łysienia posiada między innymi mleko kokosowe i już tysiące lat temu wykorzystywane było do stymulacji porostu włosów. Z mleka kokosowego przygotować możesz bardzo prostą maseczkę – wystarczy, że wiórki kokosowe zagotujesz w niewielkiej ilości wody i tak powstałą masę delikatnie wmasujesz i dokładnie rozprowadzisz po powierzchni cebulek włosa, pozostawiając ją na okres kilkudziesięciu minut. Regularne powtarzanie takowego zabiegu, pozwoli Ci nie tylko odżywić i nawilżyć włosy, ale w dłuższym okresie czasu wspomoże także ich przyśpieszoną odbudowę.
Niezwykle skuteczny, szczególnie jeżeli chodzi o początkowe objawy łysienia, okazuje się także masaż głowy. U większości osób włosy zaczynają wypadać bowiem z powodu niedotlenienia mieszków włosowych, które masowo obumierają, doprowadzając do znacznego przerzedzenia fryzury. Fachowo i odpowiednio wykonany masaż skóry głowy nie tylko przyśpieszy krążenie krwi, ale także pomoże w doprowadzeniu o wiele większej ilości tlenu do komórek Twoich kosmyków. Dzięki takiemu prostemu, domowemu zabiegowi, będziesz mógł zatrzymać łysienie na okres wielu lat. Na rynku dostępne są specjalne masażery, które z pewnością ułatwią i uprzyjemnią tenże zabieg.

Kosmetyki przeciwko łysieniu

Na rynku dostępna jest obecnie ogromna liczba środków pielęgnacyjnych oraz kosmetyków, które w dużej mierze pomagają rozwiązać problem łysienia i wspomóc porost włosów. Od razu należy jednak zaznaczyć, że sięganie po powszechnie dostępne preparaty mija się z celem – najlepsze efekty przynoszą bowiem odżywki, maski oraz szampony, które nabyć możemy w aptekach i które dostępne są tylko i wyłącznie na receptę. Posiadają one bowiem o wiele większe stężenie składników aktywnych i będą w stanie skutecznie zlokalizować i wyeliminować źródło naszego wstydliwego problemu.
Lista substancji czynnych wykorzystywanych w kosmetykach spowalniających procesy łysienia jest naprawdę bardzo długa. Oprócz najpopularniejszych witamin, minerałów i związków odżywczych, możemy pośród nich znaleźć między innymi kofeinę, kwasy cytrusowe, glikogen, peptydy i wiele, wiele innych. Ich celem jest nie tylko zapewnienie dogłębnej pielęgnacji poprzez wnikanie w wewnętrzne struktury włosa, ale także stymulacja wzrostu cebulek włosowych i wzmocnienie włókien nowo powstających włosów.
Terapia przy użyciu środków kosmetycznych bardzo często wspierana jest także specyfikami farmakologicznymi. Jakby bowiem nie było, włosy podobnie jak skóra, obrazują bardzo dokładnie stan naszego zdrowia i prawidłowość funkcjonowania organizmu.

Popularne zabiegi przeciwko łysieniu

Kiedy problem jest bardziej zaawansowany i nawet najskuteczniejsze domowe sposoby oraz kosmetyki nie zdają się na zbyt wiele, powinieneś zainteresować się tematyką zabiegów przeciwko łysieniu. Ich lista jest naprawdę obszerna i niektóre z nich są w stanie skutecznie poradzić sobie praktycznie z każdą odmianą wypadania włosów.
Jednym z chirurgicznych zabiegów jest transplantacja włosa, polegająca na wszczepianiu w pozbawioną owłosienia skórę głowy, nowych i zdrowych mieszków włosowych, które jeżeli właściwie się przyjmą, rozpoczną produkcję nowych i silnych cebulek oraz włosów. Metoda ta jest jednak niezwykle droga i u niektórych pacjentów ryzyko nieprzyjęcia się przeszczepu oraz wystąpienia związanych z tym powikłań może okazać się zbyt duże.
W przypadku, kiedy nie możesz lub nie chcesz skorzystać z zabiegu jakim jest transplantacja włosów, powinieneś dowiedzieć się na czym polega bezinwazyjne uzupełnianie włosów. Zabieg taki w swojej ofercie posiada Klinika Handsome Men – przynosi on zadowalające rezultaty w przypadku osób, które w różnym stopniu zaawansowania pozbawione są owłosienia. Innowacyjny system Implant Micro Derme 2 Gen opracowany w naszej klinice wykorzystuje cieniutką i hipoalergiczną mikroskórę, do której pojedynczo przytwierdzane są włosy pochodzenia naturalnego. Ich rozmieszczenie, długość, kształt oraz kolor dopasowywane są indywidualnie do każdej osoby, w taki sposób, aby idealnie zgrały się z całą fryzurą. Dzięki temu, po wykonanym zabiegu, fryzura prezentuje się naturalnie, a Ty możesz poddawać swoje nowe włosy najpopularniejszym zabiegom stylizacyjnym.
Ciekawym zabiegiem jest także mezoterapia skóry głowy czyli technika mikrowkłuć wykonywanych przy pomocy miniaturowych igieł na powierzchni całej głowy. W tak „poszatkowanym” naskórku, o wiele szybciej zachodziły będą procesy odżywiania i regeneracji cebulek włosa. Podczas zabiegu pod powierzchnię skóry wprowadzane są preparaty witaminowe stymulujące meszki włosa i pobudzające aktywność komórek włosowych. Co więcej, mikrowkłucia będą zdecydowanie poprawiały ukrwienie skóry głowy, pozwalając na szybszy porost włosów.


wszystkie artykuły o łysieniu Łysienie androgenowe kobiet

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl