Łysienie to problem, który można skutecznie rozwiązać

lekarze specjaliści > Łysienie > Łysienie to problem, który można skutecznie rozwiązać

Specjaliści Radzą

Łysienie to problem, który można skutecznie rozwiązać

Twoje czoło zaczyna robić się coraz wyższe? Niepokoją Cię sięgające w głąb głowy zakola? A może zauważyłeś, że podczas czesania lub kąpieli „gubisz” zdecydowanie zbyt dużo włosów? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej dotknął Cię problem łysienia. Nie jest to jednak powód do załamywania się! Przedsięwzięte odpowiednio wcześnie kroki, zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych oraz metod leczniczych i regeneracyjnych, pomoże Ci skutecznie rozwiązać problem łysienia albo przynajmniej skutecznie zastopować jego dalszy rozwój. Pamiętaj jednak o tym, aby nie działać na własną rękę, tylko skontaktować się ze specjalistą – podejmując samodzielne próby rozwiązania problemu możesz sobie bowiem tylko bardziej zaszkodzić.

Rozpoznanie typu łysienia
Obfite wypadanie włosów i łysienie może mieć różne przyczyny i objawiać się na różne sposoby. W większości przypadków uzależnione jest genetycznie, czasami na jego występowanie wpływ mają hormony, przebyte choroby, nieodpowiednia higiena osobista, czy też zaburzone funkcjonowanie organizmu. Przed rozpoczęciem właściwej kuracji warto więc rozpoznać dokładnie z jakim typem łysienia się borykamy, inaczej terapia może okazać się długotrwała, męcząca oraz nieskuteczna.

Jeżeli większość Twoich przodków utraciła włosy w średnim wieku, wtedy najprawdopodobniej masz predyspozycje do łysienia androgenowego, czy też genetycznego. Jest to wrodzone zaburzenie, które powoduje, że cebulki włosa są o wiele mniej odporne na oddziaływanie męskich hormonów, które doprowadzają do ich osłabienia, wyniszczenia i w ostateczności wypadnięcia.

W momencie, kiedy wypadanie włosów jest spowodowane przebytą chemioterapią, czy też poważnymi chorobami, wtedy skupić należy się przede wszystkim na wyeliminowaniu problemów zdrowotnych i ustabilizowaniu pracy organizmu. W innym przypadku, nawet najlepsze środki i najskuteczniejsze metody na nic się nie zdadzą, będą bowiem tylko i wyłącznie usuwać zewnętrzne objawy, a włosy prędzej, czy później i tak wypadną.

Chcąc dowiedzieć się z jaką odmianą łysienia się borykasz, skontaktuj się z dermatologiem, który na podstawie głównych objawów oraz ewentualnych wyników Twoich badań wskaże główne przyczyny wypadania włosów i wskaże właściwe sposoby poradzenia sobie z tym wstydliwym problemem.

Moc środków pielęgnacyjnych
Jeżeli problem nie jest bardzo zaawansowany i zmiany w strukturach cebulek włosowych nie są daleko posunięte, wtedy nie musisz sięgać po skomplikowane i zaawansowane metody lecznicze. Na samym początku, zupełnie wystarczające będzie sięgnięcie po zestaw odpowiednich środków pielęgnacyjnych do stosowania zewnętrznego. Na rynku dostępna jest ogromna ilość szamponów, odżywek, masek i innych specyfików, które nie tylko odbudują i zregenerują strukturę pozostałych na Twojej głowie włosów, ale korzystnie wpłyną także na rozwój nowych cebulek włosowych i zastopują w dużej mierze proces wypadania kosmyków.

W skład najpopularniejszych środków na łysienie wchodziły będą między innymi kwasy gamma, aminokwasy, witaminy z grupy B, A i E, glikozaminoglikany i wyciągi z substancji naturalnych. Jeżeli środek został odpowiednio dobrany do Twojej odmiany łysienia i indywidualnych uwarunkowań, wtedy już po niespełna kilkudziesięciu dniach powinieneś zauważyć pozytywne efekty jego działania oraz przyrost nowych włosów, które są jednocześnie silniejsze, gęstsze oraz bardziej odporne na łamanie i wypadanie.

Gdy szampon to za mało
Kiedy proces łysienia posuwa się do przodu w zawrotnym tempie lub za późno zaczęliśmy przeciwdziałać, wtedy nawet najlepsze odżywki i szampony nie przyniosą oczekiwanych efektów, co najwyżej zastopują na jakiś czas dalsze wypadanie włosów. W takim przypadku, konieczne będzie zastosowanie środków doraźnych i sięgnięcie po jedną z popularnych metod oraz technik zwalczania łysienia.

Jeszcze kilka lat temu, jedynym rozwiązaniem była transplantacja włosów. Powodowała ona jednak dyskomfort u pacjenta, przeszczepiane cebulki nie zawsze się przyjmowały oraz istniało ryzyko wystąpienia powikłań, nie wspominając już o tym, że metoda ta była bolesna i bardzo inwazyjna. Dzisiaj, dzięki efektom prac lekarzy z całego świata oraz nowoczesnym technologiom, jesteśmy w stanie rozwiązać nawet najbardziej zaawansowane problemy z łysieniem bezboleśnie i bez bezpośredniej ingerencji w strukturę skóry głowy. Jedną z takich metod jest stosowana przez Klinikę Handsome Men technika Implant Micro Derme 2 Gen, która przyniesie zadowalające efekty niezależnie od rodzaju łysienia oraz jego zaawansowania. Całkowita bezinwazyjność, zapewnienie efektu stuprocentowej naturalności oraz brak dyskomfortu dla osoby leczonej to tylko niektóre z cech metody IMD2G, którą opracowano w oparciu o dorobek znamienitych ekspertów z Ameryki, Kanady, czy też Japonii.

Niezależnie czy borykasz się z łysieniem androgenowym, plackowatym, polekowym, czy też ubytkami owłosienia skóry głowy, które są wynikiem przebytych operacji lub urazów, będziesz w stanie odbudować swoją piękną, bujną i naturalną fryzurę, niezależnie od rodzaju włosów i skali problemu z jakim się borykasz.


wszystkie artykuły o łysieniu Sprawdzone sposoby na walkę z łysieniem

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl